12 výhod skákání přes švihadlo

12 výhod skákání přes švihadlo

Skákání přes švihadlo není jen pro děti, ale je to skvělá zábava i pro dospělé. Se švihadlem zlepšíte fyzičku a procvičíte tělo i hlavu. Jaké jsou výhody skákání přes švihadlo? Čtěte dál. 

1) POSÍLÍTE CELÉ TĚLO

Možná vás to překvapí, ale skákáním přes švihadlo zapojíte téměř všechny svaly. Kromě dolní části těla posílíte také břišní svaly, ruce, ramena a zádové svaly. 

2) LEPŠÍ FYZIČKA ZA KRATŠÍ DOBUc

Další výhoda skákání přes švihadlo — švihadlo šetří čas! Skákání přes švihadlo je velmi intenzivní aktivita, takže pokud nemáte moc času, ale stále si chcete dát pořádně do těla, tak je švihadlo ideální volba.

3) ZÁBAVNÝ A KREATIVNÍ ZPŮSOB POHYBU

Věc, která mě na švihadle baví asi nejvíce, je nekonečné množství triků. Se švihadlem se nikdy nemůžete nudit, vždy najdete nějaký nový trik nebo kombinaci, kterou jste ještě nevyzkoušeli. Nehledě na to, že skoro každý trik se dá dělat ve dvojšvihu, trojšvihu atd. 

Chcete se naučit nějaké zábavné triky? Vyberte si nějaký z mých švihadlových online kurzů, kde dopodrobna vysvětuji jednoduché i pokročilejší triky se švihadlem.

4) ZLEPŠÍTE SI KOORDINACI A RYTMUS

Skákáním si zlepšíte celkovou koordinaci a rytmus. Občas to možná vypadá jednoduše, ale skloubit pohyb rukou a nohou je celkem náročné. Až zkusíte nějaké těžší triky, tak sami uvidíte, že nenamáháte jen svaly, ale i mozek

5) PŘES ŠVIHADLO MŮŽETE SKÁKAT KDEKOLIV 

Švihadlo je malé, lehké a nezabere téměř žádné místo, takže ho můžete nosit stále u sebe. Skákat se dá doma, venku, v tělocvičně… představivosti se mezi nekladou ?

6) POSÍLÍTE A ZPEVNÍTE KLOUBY

V některých případech je skákání přes švihadlo lepší než např. běh, jelikož se odrážíte i dopadáte na obě dvě nohy a tlumíte tím tak náraz. Všeho ale samozřejmě s mírou, začněte zlehka a zátěž zvyšujte postupně. Zvolte vhodnou obuv a máte-li možnost, pro delší tréninky zvolte měkčí povrch.

7) SKÁKAT PŘES ŠVIHADLO MŮŽE KAŽDÝ, I VAŠE DĚTI

Nezáleží na tom, kolik vám je let. Skákat přes švihadlo a učit se nové a zábavné triky mohou dospělí i děti, které se tím navíc krásně zabaví. Nevíte, jak s dětmi začít skákat? Pořiďte si můj e‑book s videonávodem, kde vám vše ukážu a vysvětlím.

8) SPÁLÍTE VÍCE KALORIÍ (A TO JE PRO MNOHÉ JEDNA Z HLAVNÍCH VÝHOD SKÁKÁNÍ)

Skákání přes švihadlo je intenzivní a efektivní. Díky tomu, že zapojíte většinu svých sválů, tak spálíte více kalorii než v jiných sportech. 15 minut skákání posílí vaše tělo podobně, jako cca. 30 minut běhu.

9) SKÁKÁNÍ MŮŽE BÝT I SPOLEČENSKÁ UDÁLOST

Zapojit můžete kamarády, rodinu a kdo nechce skákat může třeba točit.

10) PŘI SKÁKÁNÍ PŘES ŠVIHADLO SI VYČISTÍTE HLAVU

Zkoušet nové triky a při tom se trápit každodenními problémy nejde. Tak starosti na chvilku odložte a pojďte si zaskákat.

11) OSLNÍTE SVOJE OKOLÍ

Skákání přes švihadlo v České republice zatím tolik lidí nezná, stačí se tedy naučit pár jednoduchých triků a budete za hvězdu.

12)  ŠVIHADLO SI MŮŽETE NAVRHNOUT

Abyste se při cvičení dobře cítili, vyberte si barvy, které se vám líbí. Kreativitu nemusíte zapojit jen ve švihadlových trikách, ale už při výběru švihadla.

Ještě své švihadlo nemáte? Mrkněte do mého mini-eshopu a navrhněte si ho ?

Kdo jsem?

Vendy Petřinová

Jmenuji se Vendy a když zrovna nestuduji a nestříhám švihadlová videa, tak sportuji — běhám, chodím na dlouhé procházky a samozřejmě skáču přes švihadlo.

Zatímco hodně lidí během covidu zlenivělo, já jsem venku skákala a učila se různé švihadlové triky, až jsem se proskákala k titulu mistryně ČR v single rope freestyle. V létě mě pak čeká Mistrovství Evropy v Rope skippingu, kde budu reprezentovat Českou republiku.

Máte nějaké otázky? Nebo vás napadají ještě další výhody skákání přes švihadlo? Neváhejte mi napsat na vendy@SvihadloNeniNuda.cz